Millal on aeg uus padi osta ?

Millal on aeg uus padi osta ?

 

Üldjuhul tuleks voodipadjad välja vahetada 18 kuu möödudes. Mäluvahust padjad kestavad üldjuhul kauem ja neid soovitatakse vahetada iga kolme aasta tagand.

Kui kasutate patja, mis on viis või kuus aastat vana, ei saa te vajalikku tuge ja te ei maga nii mugavalt kui võimalik. Padja kasutusiga võib tunduda küll lühikene aga mõeldes sellele, et

patja kasutatakse umbes 7-8 tundi öö jooksul teeb see kokku 2500 tundi aastas. Nagu teie madrats, on ka teie padi investeerimine kvaliteetsesse magamisse, mis maksab dividende kogu ärkvelolekuaja jooksul.

Kui te ei ole kindel, kas teie padi vajaks väljavahetamist, saate teha mõningaid lihtsaid teste:

Eemalda padjapüür padjalt ja uurige oma patja. Kas sellel on higi? Kas see on rebenenud? Kas see lõhnab? Need on kõik märgid padjast, mis tuleb välja vahetada. Padjad koguvad endasse surnud naharakud, hallituse, hallitusseene, ja tolmulestad (samuti nende väljaheited). Aja jooksul võib poole padja kaalust seostada nende soovimatute organismidega, mis võivad vallandada allergiaid, häirida une ajal hingamist ja tuua välja lõhnad, mis raskendavad magamist.

Kui teie padi läbib nägemis- ja lõhnatesti, on aeg teha korduskatse:

Keerake oma padi pooleks. Kui see jääbki sellisesse volditud asendisse ja padi ei taasta oma esialgset kuju on see märk sellest ,et padi on vana ja see tuleks asendada uuega.

Padja valimine on väga individuaalne protsess. Kui tegemist on padja valimisega, pole tõesti ühtegi padja suurust, kuju ega materjali, mis sobiks kõigile. Parim viis leida omale sobiv padi on individuaalsete kriteeriumide kindlaksmääramine, kasutades oma instinkti selle kohta, mis on sinu jaoks kõige mugavam ja sobivam.